Serenderler Turizmin Hizmetinde

Başta Karadeniz, Ege ve Akdeniz olmak üzere turizmin önündeki en ciddi engellerden biri “konaklama” sorunudur. İstisnasız Türkiye’nin her yerine; nerede bir güzellik varsa oraya kurulabilecek serenderler ekonomik, sıhhi, sağlam, otantik ve estetik bir yapıdır. Turizm firmaları, Belediye, Valilikler ve özel kişiler turizmi geliştirmek amacıyla kendi yörelerinde toplu halde kurabileceği serenderler, yerli ve yabancı turistlere haz duyacakları bir konaklama imkânı sunacaktır. Bunun sonucunda turizme büyük bir canlılık gelecektir. Serenderler istisnasız Türkiye’nin her köyüne, güzel her noktaya, işyeri ya da konut amaçlı olarak tek tek ya da toplu halde kolaylıkla kurulabilir.

Serenderler otantik bir yapı olarak oldukça fazla ilgi çekmekte, her göreni kendine hayran bırakmaktadır. Bu anlamda konut/mekan/işyeri olarak kullanılabilecek serenderler alternatif turistik konaklama  için ideal bir yapı olacaktır.

Serenderler yayla, orman ve SİT alanlarına uygun, estetik ve doğa ile uyumludur. %100 ahşaptır. Kurulduğu yerde hiç bir inşaat faaliyetine ihtiyaç duymaz; direklerin yere sabitlenmesi yeterlidir. Bu anlamda alternatif bir turistik konaklama yapısıdır.  Serenderler dere, göl, baraj, deniz kenarlarına, plajlara, otel bahçelerine, orman ve yayla alanlarına, şehir içinde ve şehir dışında her türlü alana kurulabilecek işlevsel bir yapıdır.

 

Mesajımı Gönder
Bize Hemen Ulaşın
Mesajımı gönder butonuna basarak, bize hemen whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz..
Visit Us On YoutubeVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram