Seranderlerin Avantajı, Önemi Nedir?

Seranderler yayla, orman ve SİT alanlarına uygun, estetik ve doğa ile uyumludur. %100 ahşaptır. Kurulduğu yerde hiç bir beton inşaat faaliyetine ihtiyaç duymaz; direklerin yere sabitlenmesi yeterlidir. Geçme olduğu için gerektiğinde sökülerek taşınabilmektedir. Bu anlamda alternatif bir turistik konaklama yapısıdır. Serenderler dere, göl, baraj, deniz kenarlarına, plajlara, otel bahçelerine, orman ve yayla alanlarına, şehir içinde ve şehir dışında her türlü alana kurulabilecek işlevsel bir yapıdır.

Her şeyden önce Serenderler sıradan bir ahşap yapı değil tarihsel, kültürel ve sanatsal bir yapıdır. Kurulduğu her yere güzellik katar; hem estetik, hem de işlevsel bir yapıdır.

Serenderler ”kimsenin gözü üstünde olmadan” turistlerin kendi mini evlerinde özgürce davranmasını, “müstakil bir ortamda” unutulmaz bir tatil yapmasını sağlar.

Tarihsel ve otantik mimariyi esas alarak oluşturduğumuz Serenderlerimiz tamamı ahşaptan, her türlü iklim koşullarına dayanıklı (emprenyeli), depreme dayanıklı, metal çivi kullanılmadan, tamamen geçme olarak üretilmektedir. Emprenye yapıldığında 60-70 yıl kullanmak mümkündür. Bilimsel, statik hesabı ve mimari çizimleri yapılmıştır. Çatısı ısı ve su yalıtımlı olarak yapılmaktadır. Duvar kalınlığı 6 cm’dir; bu nedenle içi yazın serin kışın sıcak olmaktadır.

Serenderler yatay düzlemde az yer kaplar, ormanlık alanlarda ağaçların aralarına serpiştirmek kolaydır. Yüksek olan altı kamelya olarak kullanılabilir; altına dilenirse havuz yapılabilir. Salonda sıhni bir wc/banyo, mutfak yeri konulabilmektedir. Direklerin tepesinde bulunan 50 cm’lik teker, içeriye haşeratın girmesini önlemektedir.

Çatı katlı (Triplex) modellerde, çatı katının tamamı yatak odası olarak (odalara bölünebilir) kullanılabilir.

Boyut ve görünüş açısından Serenderlerin oldukça fazla çeşidi vardır; tek kişiye de hitap edebilir, ailelere de. Karadeniz Serender® olarak şu an 80’den fazla modelimiz mevcuttur. Ortalama bir Serenderin boyutu 4×5 metredir. En büyük boyut kare olanlarda 5,5×5,5 m, dikdörtgen olanlarda 5,5×8 m.dir. Lüks

dekorasyonlarla Serenderlerden SUİT ve KRAL daireleri oluşturmak mümkündür.

Sit, tarım, zeytinlik alanlarına, dere, göl, baraj, deniz kenarlarına, plajlara, orman ve yayla alanlarına, köylere, otel bahçelerine, şehir içinde ve şehir dışında her türlü alana kurulabilecek bir yapı olan Serenderler, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

SERENDERİN AVANTAJLARI NELERDİR?
* Serenderlerin yatay olarak az yer işgal etmekle birlikte dikey olarak 2-3 katlı yapılıyor olması işlevsel bir kullanım alanı sunar.
* Otantik, estetik, çekici, tarihsel ve memleketimize ait gözde bir kültürel yapı olması.
* Depreme dayanıklı ve sağlam olması.
* Doğal ve doğa ile uyumlu olması. Kurulduğu her mekânı estetize etmesi.
* Direkler nedeniyle mekânın sel baskınlarından etkilenmemesi.
* Direklerin tepesindeki teker nedeniyle serenderin içine fare, akrep, yılan vb. haşeratın girememesi.
* Serenderin yüksek olan altının kamelya olarak kullanılabilmesi, masa sandalye atılabilmesi, görüntü kirliliğini ortadan kaldırması.
* 6 cm.lik duvar kalınlığı, altının ve üstünün ısı yalıtımlı olması nedeniyle yazın ve kışın da yaşanabilmesi.
* Emprenye yapıldığında 60-70 yıl kullanılabilmesi.
* İçinde sıhhi bir wc/banyonun olması.
* Müstakil apartlar şeklinde kullanılabilmesi, özgür ve huzurlu bir konaklama imkanı sunması.

* Yayla, dağ ve orman alanlarına, deniz, göl ve baraj kenarlarına pansiyon, Tatil Köyü, tatil ve dinlenme kampı olarak; deniz kenarlarına kamping olarak kurulduğunda, günübirlik konaklamaya hizmet edebilecek olması.

Mesajımı Gönder
Bize Hemen Ulaşın
Mesajımı gönder butonuna basarak, bize hemen whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz..
Visit Us On YoutubeVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram